ЗВ'ЯЗОК МІЖ ПІЛЬГОВИМ ОПОДАТКУВАННЯМ ТА ЗМЕНШЕННЯМ НАДХОДЖЕНЬ ДО БЮДЖЕТУ
Ключові слова:
податкова пільга, податкові втрати, бюджет, Податковий кодекс.Анотація
В статті розглянуто пільгове оподаткування як фактор зменшення надходжень до бюджету та досліджено шляхи подолання даної проблеми.
Виділено найважливіші податкові пільги, встановлено розмір втрат держбюджету, зокрема за видами податків, припущено, що значні втрати зумовлені дією чинного Податкового кодексу. Проаналізовано преференції держави за секторами економіки, половину з яких становить сільське господарство. В порівняльному аналізі, для подальшого дослідження, подані сумарні втрати бюджету за останні 5 років, виділена тенденція до їх постійного зростання. Виокремлено принципи при дотриманні яких можливо забезпечити ефективне функціонування економіки в області податкової політики. Визначено дисбаланс між теоретичною та практичною основою податкового законодавства. Підкреслено терміновість вирішення проблеми зменшення надходжень до бюджету внаслідок пільгового оподаткування.
Надано пропозиції щодо покращення економічно становища держави за рахунок зменшення податкових втрат, що можливо лише при дотриманні зазначених рекомендацій.
Посилання
Гудзь П.В. Кореляційно-регресійний аналіз впливу податкових пільг на бюджетні надходження у промисловому регіоні/ П.В. Гудзь // Економічний часопис- ХХІ. – 2012. – № 7-8. – С. 26-30.
Жаліло Я. А. Теорія та практика формування ефективної економічної стратегії держави : монографія / Я. А. Жаліло. – К. : НІСД, 2009. – 336 с.
Молдаван О.М. Ліквідація податкових пільг: шкура вичинки не варта / О.М. Молдаван // Реальна економіка. – 2013. – № 8. – С.23-25.
Статистичний щорічник України за 2013 рік // Державна служба статистики України; за ред. О.Г. Осауленка. – К.: Консультант. – 2013. – 560 с.
Офіційний веб-сайт ДПС України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.sta.gov.ua/control/uk/index.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Сучасні проблеми економіки і підприємництво
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.