ВПЛИВ ВИДУ ДІЯЛЬНОСТІ НА ДИНАМІКУ ЗМІНИ РІВНЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ В УКРАЇНІ
Ключові слова:
мінімальна заробітна плата, середня заробітна плата, професійні групи, валовий внутрішній продуктАнотація
Статтю присвячено вивченню впливу професійного поділу праці на загальну нерівність в розподілі доходів. Проаналізовано зв’язок між зростанням мінімальної заробітної плати та ВВП. Досліджена динаміка зміни середньої заробітної плати за дев’ятьма професійними групами. Визначено групи з найвищими та найнижчими доходами за період 2013-2017 роки. Проведено порівняння середньої заробітної плати з мінімальною. Проаналізовано вплив зростання мінімальної заробітної плати на зростання середніх заробітних плат у різних сферах діяльності економіки. Запропоновано можливі зміни державного регулювання мінімальної заробітної плати в Україні, оскільки механізм встановлення мінімального розміру оплати праці в Україні не має ринкових індикаторів, на відміну від країн, що використовують індикативний механізм формування мінімальної заробітної плати, прив'язуючи його до середньої заробітної плати або до продуктивності праці.
Посилання
Kriuchkovoi I. V., Bilotserkivets O. H., Burlai T. V., Honchar N. Yu. (2010) Ekonomika Ukrainy: shokovi vplyvy ta shliakh do stabilnoho rozvytku, Kyiv, 480 s.
Oshchepkov A. Yu. (2011) Neravenstvo v zarabotkakh: rol professyi / A.Yu. Oshchepkov, Vysshaia shkola ekonomiki, 84 p.
Kurbanov K., Pushkar O. (2011) «Dyferentsiatsiia rozpodilu dokhodiv yak faktor vplyvu na ekonomichnyi rozvytok krainy», Biuleten Mizhnarodnoho Nobelivskoho ekonomichnoho forumu, № 1(4), p. 211-217.
Derzhavna sluzhba statystyky Ukrainy, Available at: http://www.ukrstat.gov.ua/ (Accessed 20.09.2018)
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Сучасні проблеми економіки і підприємництво
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.