Економічна оцінка стану та тенденцій формування кадрового потенціалу академічного сектору науки
Ключові слова:
сектор науки, науковий персонал, кадровий потенціал, стан та тенденції розвитку наукового потенціалу, структура наукових кадрівАнотація
У статті розглянуті особливості та проблеми відтворення наукових кадрів вищої кваліфікації в Україні; виявлені проблеми і тенденції розвитку кадрового потенціалу академічного сектору науки; обґрунтовано положення про підвищення ролі кадрового потенціалу академічного сектору науки у формуванні інноваційної економіки.
У статті представлені статистичні дані, які характеризують стан і тенденції розвитку кадрового потенціалу установ академічного сектору науки України; визначено місце його установ, наукових кадрів та їх роль у структурі наукового потенціалу країни. Розроблено пропозиції щодо збереження та розвитку кадрового потенціалу академічної науки.
Посилання
Наукова та інноваційна діяльність в Україні: Стат. зб. / Державна служба статистики України. – К., 2015. – С. 150-165.
. Звіт про діяльність Національної академії наук України у 2015 році / НАН України. — К. : Академперіодика, 2016. — 556 с.
Інтерв’ю з президентом НАН України, академіком НАН України Б.Є.Патоном. — Вісник Національної академії наук України, 2016, № 1, С.3-10.
Локтєв В.М. Збереження острівців сучасної науки в Україні — патріотичний обов’язок інтелектуалів. Вісник НАН України. 2015. № 9. C. 3-12.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Сучасні проблеми економіки і підприємництво
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.