ЗАСТОСУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В ГАЛУЗІ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
Ключові слова:
інформаційні технології, інтенсивний розвиток, аграрно-промисловий сектор, сільське господарствоАнотація
Для того, щоб стимулювати розвиток АПК України, наслідуючи приклад розвинених країн, необхідна інтенсифікація підприємств в рамках даної галузі. У статті досліджено можливі варіанти цього процесу. Слід враховувати не тільки високий аграрний потенціал України і частку аграрного сектора в експорті, але і потенціал в області інформаційних технологій (Україна входить в топ-11 кращих країн за рівнем кваліфікованості ІТ-фахівців). Тому шляхи застосування інформаційних технологій в сільськогосподарській галузі, що висвітлюються у статті,дозволили б, якщо використовувати крилатий вислів, вбити двох зайців: збільшити продуктивність в сфері аграрно-промислового сектора і збільшити прибуток українських ІТ-підприємств, одночасно створюючи в цій області нові робочі місця і підтримуючи таким чином вітчизняного виробника продукції у сфері інформаційних технологій.
Аналізуючи стан аграрно-промислового сектора України, можна стверджувати, що дана галузь за рівнем розвитку практично не відрізняється від рівня 70-80 років 20-го століття. З огляду на цей факт, а також враховуючи зростання світового попиту на продовольчі товари, можна прийти до висновку, що проблема розвитку даної галузі досить актуальна не тільки в масштабах країни, але і в масштабах земної кулі. У статті було досліджено один із перспективних варіантів розвитку галузі сільського господарства – інформатизація. Проаналізовано вплив конкретних інформаційних технологій на продуктивність та використання ресурсів. Оцінена ефективність застосування ІТ у сільському господарстві з різних точок зору (використання природних ресурсів, людських ресурсів тощо), а також наведені приклади світового досвіду.
Посилання
Рунов Б. «Информационные технологии и ведение «точного сельского хозяйства»« // Аграрная реформа. Экономика и право – 2002. – №2. – С. 25-27.
Зубець М.В. «Аграрна наука XXI століття» // Вісник аграрної науки – 2006. – № 3-4. – 208 с.
Лев Т.Д. «Використання сучасних інформаційних технологій для еколого-агрохімічної оцінки грунтів земель сільськогосподарського призначення» / Лев Т.Д., Тищенко О.Г., Піскун В.М., Теслюк Л.В.// Мат. міжнар. конф.: «40 років: від агрохімічної служби до служби охорони родючості грунтів». – К.: 2004, – С. 191-201.
Тараріко Ю.О. «Стаціонарні агротехнічні досліди як інформаційна база моніторингу, моделювання та прогнозування розвитку агроекосистем» /Тараріко Ю.О., Сорока Ю.В.// Вісник аграрної науки, №5. – 2004. – С. 18-23.
AgroPortal (2015-2016), «Точное земледелие, посевная и эффективное использование ресурсов» [Электронный ресурс] – режим доступа: http://agroportal.ua/views/blogs/tochnoe-zemledelie-posevnaya-i-effektivnoe-ispolzovanie-resursov/
Федеральный центр сельскохозяйственного консультирования и переподготовки кадров агропромышленного комплекса (2015), «Точное земледелие – инновация в системе ресурсосберегающего земледелия», [Электронный ресурс] – режим доступа: http://mcx-consult.ru/d/77622/d/tochnoe-zemledelie.pdf
Сайт Института точной механики и вычислительной техники им. С. А. Лебедева Российской академии наук (2016), «Преимущества применения сенсорных сетей», [Электронный ресурс] – режим доступа: http://www.ipmce.ru/img/release/is_sensor.pdf
HubPages (2016), «The role of Information Technology in Agriculture», [Электронныйресурс] – режимдоступа: http://hubpages.com/food/The-Role-of-Information-Technology-in-Agriculture
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Сучасні проблеми економіки і підприємництво
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.