Участь України в європейських наукових програмах: тенденції та перспективи
Ключові слова:
Європейський союз, науково-технічна політика, міжнародне науково-технічне співробітництво, рамкові програми ЄС по науково-технологічному розвитку, «Горизонт-2020», технологічні платформи.Анотація
Європейський союз є стратегічним партнером України у науково-технічній сфері. Напрацьована за останні роки інституційна і правова база України і Європейського союзу в цій сфері дозволила отримати неоціненний досвід гармонізації взаємних інтересів, напрямків, цілей, а також механізмів досягнення практичних результатів. У статті проаналізовано стан співпраці НАН України та ЄС у науково-технічній сфері, досвід виконання спільних проектів у рамках програм фінансування досліджень; аналізуються перспективні напрямки співпраці та розроблені пропозиції щодо покращення механізмів кооперації. Показано, що фахівці НАН України беруть активну участь в реалізації міжнародних проектів та програм, зокрема, сьомої та восьмої рамкових програм ЄС - Горизонт-2020.Посилання
Звіт про діяльність Національної академії наук України у 2015 році / НАН України. - К. : Академперіодика, 2016. - 556 с.
Інтерв’ю з президентом НАН України, академіком НАН України Б.Є.Патоном. - Вісник Національної академії наук України, 2016, № 1, С.3-10.
http: mon.gov.ua/aktualni-pitannya-realizacziyi-u..
http://dialog.lviv.ua/wp-content/uploads/2016/03/Gorizont-2020.pdf
www.fp7-ncp.kiev.ua/.../Horizont.../HorizonEU...
Inventory_on_FAQ_Ukrainian_FP7_participation.pdf
www.kmu.gov.ua/document/.../AA_GOEI_REPORT_Dec_2015_final.pdf
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Сучасні проблеми економіки і підприємництво
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.