Корпоративний сектор і його роль у сфері досліджень і розробок
Ключові слова:
корпоративний сектор, комерціалізація, витрати на дослідження і розробки, джерела фінансування, сектор науки, НДДКР, фінансування наукової сфери, інвестиції в наукуАнотація
Досліджено тенденції фінансового забезпечення наукових досліджень та інновацій в Україні і зарубіжних країнах, проаналізовані динаміка кадрового потенціалу науки та інноваційна активність промислових підприємств України. Відзначається, що сформована модель розвитку вітчизняної економіки не в змозі сформувати запит на інновації з боку бізнесу. Ситуація, що склалася, не відповідає сучасним тенденціям розвитку найбільш індустріально розвинених країн, що опираються на людський капітал і переваги, пов'язані з наявністю знань та інновацій. Визначено можливості cстворення в українській науковій та інноваційній сфері нових умов, пов'язаних з розвитком і розширенням зв'язків між державою, наукою і бізнесом та зміною їх ролі в інноваційному процесі. У статті показано, що головним напрямом державного регулювання в цій сфері повинна стати реалізація заходів, спрямованих на вирішення завдань - підтримки науки, розвитку кооперації, комерціалізації результатів НДДКР.
Посилання
Наукова та інноваційна діяльність в Україні: Стат. зб. / Державна служба статистики України. – К., 2015. – С. 150-165.
Євростат. - http://ec.europa.eu/eurostat/publications/recently-published.
World - 2500 Companies Ranked by R&D. - The 2014 EU Industrial R&D Investment Scoreboard [Electronic resource]. - Mode of access: http://iri.jrc.ec.europa.eu/scoreboard14.html.
Science, Technology and Innovation in Europe. - Luxembourg: Publications Office of the Euro-pean Union. - Eurostat, 2014. - P. 30.
World Investment Report. Summary. 2013. N.Y. & Geneva: UN, UNCTAD, 2013. P.22.
Кохно П.А. Приоритеты научно-технологического развития // Общество и экономика. 2012. - №.2. - С. 41-58.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Сучасні проблеми економіки і підприємництво
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.