КОЛЕКТОРСТВО В УКРАЇНІ
Ключові слова:
колекторська діяльність, колекторство, колектори, кредитори, позичальники, антиколектори, чинне законодавство.Анотація
В статті проводиться дослідження колекторської діяльності в Україні, приведенні аргументи «за» та «проти» розвитку даного виду фінансової діяльності, переваги та недоліки на сьогодні. Зроблено порівняння відповідно до розвитку колекторських агентств в Україні, Європі та США. Досліджено ринок колекторських послуг, визначено попит та пропозицію даного виду послуг. Метою дослідження є розгляд проблемних аспектів колекторської, банківської та законодавчої діяльності. Дослідження доводить, що розвиток колекторського бізнесу в Україні є актуальним і перспективним. Тому для подальшого успішного розвитку та становлення необхідно створити належну нормативно-правову базу, яка б на належному рівні регулювала діяльність колекторських служб; створити програму підготовки фахівців для роботи в даній сфері; запозичити європейський досвід роботи з проблемною заборгованістю та, як наслідок – колекторну етику; налагодити взаємозв’язки між кредиторами та колекторами тощо. Подальшого вивчення потребує антиколеторний бізнес та його взаємодія з колекторними службами.
Посилання
Щербак С. В. Примусове виконання рішень у цивільному судочинстві / С.В. Щербак // Вісник Хмельницького інституту регіонального управління та права. – 2009. – № 3. – С. 66 – 73.
Яковлева Н. «Правила спілкування позичальника з колектором» / Н. Яковлева //
Фінансовий ринок України. – 2009. – №5(67). – С. 31.
www.dnpconsult.com.ua – офіційний сайт фінансово-аналітичної компанії «D&p Consult».
Фоміна К.І. Перспективи розвитку колекторського бізнесу / К. Фоміна// Інформаційно-правова газета «Правовий тиждень».
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Сучасні проблеми економіки і підприємництво
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.