АНАЛІЗ ВЕЛИЧИНИ, СТРУКТУРИ ТА ДИНАМІКИ ТРАНСАКЦІЙНИХ ВИТРАТ НА МАШИНОБУДІВНОМУ ПІДПРИЄМСТВІ
Ключові слова:
трансакційні витрати, машинобудівне підприємство, величина, структура, динаміка.Анотація
У статті обґрунтовано необхідність здійснення оцінки та аналізу трансакційних витрат підприємств у зв’язку із постійним зростанням їх частки в загальній структурі витрат, що пов’язано з розвитком ринкового середовища. Встановлено, що одним із найважливіших резервів підвищення продуктивності і ефективності виробництва та максимізації прибутку є оптимізація трансакційних витрат підприємства, яка полягає у виявленні та мінімізації непродуктивних зайвих витрат. Проведено аналіз величини, структури та динаміки трансакційних витрат вітчизняного машинобудівного підприємства. Встановлено, що значну частку в структурі трансакційних витрат досліджуваного підприємства займають саме непродуктивні витрати, такі як втрати від операційних курсових різниць, визнані штрафи, пені, неустойки та нестачі і втрати від псування цінностей, які є для підприємства збитками. Зазначено, що аналіз трансакційних витрат може бути використаний як складовий елемент формування системи управління витратами з метою підвищення ефективності виробничо-господарської діяльності підприємств.
Посилання
Наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 21 «Вплив змін валютних курсів» № 193 від 10.08.2000 р.
Базалієва Л.В. Науково-теоретичні та методичні основи управління трансакційними витратами підприємства: [монографія] / Л.В. Базалієва.–Харків: Вид. ХНЕУ, 2009. – 164 с.
Бодров О.Г. Анализ трансакционных издержек (непроизводительных затрат) на машиностроительном предприятии / О.Г. Бодров, А.И. Фазлыева // Вестник КГФЭИ. – 2006. – № 1 (2). – С. 32-36.
Шепеленко О.В. Трансакционные издержки в переходной экономике: проблемы теории и практики: [монография] / О.В. Шепеленко; МОН Украины. Донецкий нац. ун-т экономики и торговки шимени Михаила Туган-Барановского. – Донецк, 2007. – 360 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Сучасні проблеми економіки і підприємництво
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.