Європейський досвід розвитку людських ресурсів для мікробізнесу: актуальність і алгоритм втілення для Республіки Молдова
Ключові слова:
європейський досвід, мікробізнес, самозайняті підприємства, програми розвитку, людські ресурси, малий бізнесАнотація
Значна частина мікропідприємств Євросоюзу являє собою самозайняті підприємства або підприємців. У країнах ЄС-28 самозайнятих підприємств, які мають 0% найманих робітників і становлять 56% від усього сектору малого та середнього бізнесу. Європейські експерти приділяють багато уваги зміцненню і розвитку даного сектора економіки. У всіх країнах ЄС організовані програми для підтримки діяльності самозайнятих підприємців, багато з яких були б корисні до впровадження в Республіці Молдова.
У Молдові схожі характеристики мають мікропідприємства, які відносяться до сектору малого та середнього бізнесу і займають 85,1% від загальної кількості підприємств малого бізнесу. Відповідно, у статті було проаналізовано програми розвитку мікробізнесу у країнах Європейського Союзу, враховуючи найбільш важливі для підприємців. Новизна і практична значимість статті обумовлені рекомендаціями, які включають алгоритм впровадження європейського досвіду програм розвитку самозайнятих підприємців в секторі малого бізнесу Молдови.
Посилання
Muller P., Julius J., Koch L., Peycheva V., McKiernan S., 2017. Annual Report on European SMEs 2016/2017. Focus on self-employment. Manchester: University of Manchester, pp. 46-83.
Main indicators of small and medium enterprises PM in 2018, 2019. Available through NBS RM web-site http://statistica.gov.md/newsview.php?l=en&idc=168&id=6408 [Accessed 3 October 2019].
Akulay Е., 2015. Improvement of support policy for small and medium-sized enterprises in the Republic of Moldova. Chisinau: RIEI, p.178.
Shevchuk N.A. 2016. Problems of small business in Ukraine. Development of entrepreneurship as a factor of growth of national economy Materials of XV International Scientific-Pract. Conference. Kyiv, November 16. - p. 140.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Сучасні проблеми економіки і підприємництво
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.