УПРАВЛІННЯ ПРИБУТКОВІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА
Ключові слова:
прибуток, прибутковість підприємства, фактори впливу на прибутковість підприємства, заходи підвищення прибутковості підприємстваАнотація
У статті виконано теоретичний аналіз економічної сутності прибутковості підприємств у сучасних умовах господарювання. Показано, що поняття прибутку в міру розвитку економічної теорії постійно змінювалося і ускладнювалося. Аналіз сучасної економічної літератури також свідчить про відсутність єдиного розуміння поняття прибутку.
В умовах ринкових відносин головним критерієм оцінки ефективності діяльності будь-якого підприємства є його прибутковість і рентабельність. Зазначено, що практика зарубіжних підприємств збагачена багатьма методиками аналізу фінансових результаті і формує истему додаткових показників оцінки прибутковості підприємств, таких як номінальний прибуток, реальний прибуток, мінімальний прибуток, недоотриманий прибуток а також потік готівки, валове і чисте самофінансування. В умовах швидкого розвитку науки і технологій, автоматизації та контролю процесу, поширення Internet технологій сформована нова система інструментів, які на різних етапах розвитку світової економіки дозволяють отримувати прибуток за навіть несприятливих зовнішніх умов
У роботі визначено фактори впливу на прибутковість підприємств та обґрунтовано управління ними з використанням факторної моделі розвитку. Визначено заходи для підвищення рівня прибутковості підприємств та послідовність їх впровадження.
Посилання
Дзюбенко Л. М (2000) Методологічні особливості планування прибутковості підприємства, Проблеми формування ринкової економіки: Міжвідомчий науковий збірник, № 8, С. 135—139.
Омельченко К. Ю. (2007) Фактори, що впливають на величину прибутку виробничих підприємств .Наук. праці Нац. ун-ту харч. технологій, № 20,. С. 93–94.
Огійчук М. Ф. (2009) Суть прибутку та підходи до методики його визначення. Економіка АПК, № 6,.С. 31–45.
Гудак В.В. (2011) Організаційно-економічний механізм забезпечення дохідності сільськогосподарського виробництва: суть та особливості. Сталий розвиток економіки, № 2, С. 73-77.
Жарикова Л. А. (2008) Бухгалтерский учёт зарубежных странах : учеб. пособие. Тамбов: Тамб. гос. техн. ун-т.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Сучасні проблеми економіки і підприємництво
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.