БЮДЖЕТИ РОЗВИТКУ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ЯК ФОНДИ АКУМУЛЯЦІЇ МІСЦЕВИХ ЗАПОЗИЧЕНЬ
Ключові слова:
бюджет розвитку, місцеві запозичення, місцевий борг, органи місцевого самоврядуванняАнотація
У статті розглядаються бюджети розвитку органів місцевого самоврядування у контексті потенціалу здійснення місцевих запозичень, які залучаються до таких бюджетів.. Проаналізовано чинний склад надходжень та витрат бюджетів розвитку в Україні, досліджено стан показників бюджетів розвитку органів місцевого самоврядування – суб’єктів місцевих запозичень. Встановлено, що незважаючи на зростання надходжень бюджетів розвитку у 2014-2017 рр., такі бюджети на сьогодні є дефіцитними, що вимагає пошуку джерел фінансування таких дефіцитів бюджетів. Визначено, що зі зміною у 2015 р. складу бюджетів розвитку головне місце у них посіли кошти, що передаються з загального фонду місцевого бюджету з метою фінансування дефіциту бюджету розвитку. Обґрунтовано, що потенціал місцевих запозичень органів місцевого самоврядування значно звужується законодавчим обмеженням щодо можливості використання місцевих запозичень лише у випадку наявності дефіциту бюджету розвитку.
Посилання
їни від 08.07.2010 р. №2456-VІ [електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2456-17#n348
Кириленко О. П., Малиняк Б. С. (2007). Теорія і практика бюджетних інвестицій: монографія. Тернопіль : Економічна думка.
Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Про затвердження Положення про порядок здійснення емісії облігацій внутрішніх місцевих позик та їх обігу від 29.04.2014 р. №578 [електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0570-14
Сторонянська І. З., Музика І. С. (2013) Проблеми організації та ефективність використання муніципальних запозичень. Фінанси України. №11, С. 45–55.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Сучасні проблеми економіки і підприємництво
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.