Світовий досвід міжнародного науково-технічного співробітництва у сфері високотехнологічного виробництва (на прикладі ІТ-сфери)
Ключові слова:
міжнародне науково-технічне співробітництво, ІТ-сфера, людський потенціал, структура ВВП, високотехнологічне виробництво.Анотація
У статті представлено аналіз світового досвіду міжнародного науково-технічного співробітництва у високотехнологічному виробництві на прикладі ІТ-сфери. Досліджено основні індикатори, що характеризують масштаби розвитку нематеріального виробництва та економічний добробут країни. Проаналізовано показники розвитку країн за рівнем ІТ-технологій. З метою здійснення ґрунтовного дослідження обрано три групи країн: перша група – країни Тихоокеанського узбережжя та Індія (як країна, що почала стрімко розвиватися в останнє десятиліття); друга група – розвинуті країни Європи; третя група – постсоціалістичні країни. Для всебічного аналізу до кожної групи включено по дві країни з найбільшими обсягами експорту ІКТ-послуг, та одну з найменшими: Китай, Індія, Південна Корея до першої групи; Німеччина, Великобританія, Австрія до другої групи; Україна, Польща та Словаччина до третьої. Доречність обрання для аналізу даних країн підтверджується їх позиціями у міжнародних рейтингах. Виявлено світову тенденцію до зростання частки нематеріального виробництва у ВВП та доведено прямий взаємозв’язок між інноваційним розвитком країн, рівнем нематеріального виробництва, людським потенціалом, рівнем економічного добробуту в країні. Виділено найбільш привабливі напрями міжнародного науково-технічного співробітництва для аналізованих країн та України зокрема, що дозволить підвищити їх економічний потенціал.
Посилання
Human Development Reports, 2017. United Nations Development Programme. [online]. Available through: <http://gtmarket.ru/ratings/human-development-index/human-development-index-info> [Accessed 20 June 2018].
Global Innovation Index, 2017. Cornell University, INSEAD, and the World Intellectual Property Organization. [online]. Available through: <https://www.globalinnovationindex.org> [Accessed 20 June 2018].
The Legatum Prosperity Index, 2017. Legatum Institute Foundation. [online]. Available through: <http://www.prosperity.com/rankings?pinned= GBR,DEU,POL,SVK,CHN,IND,UKR&filter >[Accessed 25 May 2018].
World Bank Open Data, 2018. The World Bank Group. [online]. Available through: <http://www.worldbank.org/ >[Accessed 25 May 2018].
Науково-технічне співробітництво між Україною та Кореєю, 2018. Посольство України в Республіці Корея. [online]. Доступно: <http://korea.mfa.gov.ua/ua/ukraine-kp/science> [Дата звернення 15 травня 2018].
Науково-технічне співробітництво між Україною та Індією, 2018. Посольство України в Республіці Індія. [online]. Доступно: <http://india.mfa.gov.ua/ua/ukraine-in/science> [Дата звернення 15 травня 2018].
Науково-технічне співробітництво між Україною та Німеччиною, 2018. Посольство України у Федеративній Республіці Німеччина. [online]. Доступно: <http://germany.mfa.gov.ua/ua/ukraine-de/science> [Дата звернення 15 травня 2018].
Науково-технічне співробітництво між Україною та Словаччиною, 2018. Посольство України в Словацькій Республіці. [online]. Доступно: <http://slovakia.mfa.gov.ua/ua/ukraine-sk/science> [Дата звернення 5 травня 2018].
Науково-технічне співробітництво між Україною та Китаєм, 2018. Посольство України в Китайській Народній Республіці та в Монголії (за сумісництвом). [online]. Доступно: <http://china.mfa.gov.ua/ua/ukraine-cn/science> [Дата звернення 5 травня 2018].
Науково-технічне співробітництво між Україною та Кореєю, 2018. Посольство України в Республіці Корея. [online]. Доступно: <http://korea.mfa.gov.ua/ua/ukraine-kp/science> [Дата звернення 5 травня 2018].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Сучасні проблеми економіки і підприємництво
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.