Обрання оптимальної системи оподаткування: обґрунтовані рекомендації юридичним особам
Ключові слова:
спрощена система оподаткування, загальна система оподаткування, єдиний податок.Анотація
У статті названі та описані альтернативні системи оподаткування юридичних осіб. Визначено критерії, виконання яких дає право суб’єктам господарювання обрати спрощену систему оподаткування. Окреслено основні переваги спрощеної системи оподаткування: спрощений податковий облік, нижча імовірність нараження на податкові ризики, право підприємств самостійно приймати рішення про реєстрацію чи відмову від реєстрації платниками ПДВ. Визначено недоліки спрощеної системи оподаткування: обмеження обсягу доходів, що дає право працювати на даній системі; втрати при виплаті дивідендів учасникам; обмеження форм проведення розрахунків з контрагентами (виключно грошова); заборона накопичувати податкові борги. Охарактеризовано інші порівняно із загальною системою оподаткування особливості спрощеної системи, які залежно від ситуації можуть зіграти як на користь економічних суб’єктів, так і завдати їм певних втрат. Здійснено розрахунки та обчислено значення показника рівня рентабельності діяльності суб’єктів господарювання, за якого доцільним є обрання кожної з систем оподаткування. Наголошено, що приймаючи остаточне рішення про обрання системи оподаткування, слід враховувати умови та особливості діяльності кожного конкретного підприємства.
Ключові слова:.
Посилання
Податковий кодекс України: Закон України № 2755-VI від 2 грудня 2010 року [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2755-17.
Юшко С.В. Спрощена система оподаткування юридичних осіб: переваги та ризики застосування / С.В. Юшко // Економіка України . – 2011. – № 7. – С. 60-71.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Сучасні проблеми економіки і підприємництво
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.