ФІНАНСУВАННЯ НАУКИ В УКРАЇНІ
Ключові слова:
наука, фінансування, бюджет, джерела фінансування, фінансові потоки, конкурентоспроможність.Анотація
В статті проводиться аналіз фінансового забезпечення науки України; здійснюється порівняння обсягів фінансування науки в Україні та розвинутих країнах Європи та США; простежуються можливості введення додаткового фінансування науково-дослідних закладів, на основі практичного досвіду європейських країн. Розглянуто основні напрямки фінансових потоків, їх ефективність та пріоритетність. В статті коментуються закони України щодо фінансування закладів науки і наведені реальні цифри фінансових надходжень, їх порівняння з запланованими; сформульовано можливі загрози подальшого зменшення інвестування в науку України. Дослідження доводить, що на сьогоднішній день, фінансування науки в Україні здійснюється не на належному рівні та не в повному обсязі. Наведено аргументи для пошуку ефективного вирішення даної проблеми.
Посилання
Денисюк В. А. Напрями розвитку венчурного фінансування в країнах ЄС та актуальність їх використання в Україні: Iнновацiйно iнвестицiйна діяльність / В. А. Денисюк // Проблеми науки. – 2009. – № 11 – С. 9–20.
Зiнь Е. Зруйнуємо, якщо не змінимо підходи: Вища школа та її фінансування / Е. Зінь // Освіта. – 2010. –21 лютого.
Тропіна В. Бюджетне забезпечення соціальної функції в Україні / В. Тропіна // Фінанси України. – 2010. –№ 5. – С. 15–31.
Тульчинська С.О. Проблеми фінансування науково-технологічного потенціалу та інноваційних процесів в Україні / С.О. Тульчинська // Экономические проблемы и перспективы стабилизации экономики Украины: сб. науч. тр. / НАН Украины. Ин-т экономики пром-сти; Редкол.: Землянкин А.И. (отв. ред.) и др. – Донецк, 2006. – Т. 2. – С. 106-121.
Ящишина І. В. Фінансування науки як ключова проблема інноваційного розвитку країни / І. В. Ящишина // Економічний простір. – 2010. – № 38
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Сучасні проблеми економіки і підприємництво
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.